Girişimciler için en faydalı mobil uygulamalar

Girişimciler için en faydalı mobil uygulamalar

Girişimcilerin işletmelerinin gelişmesine yardımcı olacak harika uygulamaları hayatına bütünleşmiş etmesi gereklilik haline geliyor. Peki, en iyi girişimci uygulamaları hangileri? Bir kısmı çoğu kullanıcının telefonda halihazırda bulunan temel uygulamalar arasında sayılan, girişimciler için en faydalı mobil uygulamaları listeledik.


Evernote


Evernote, girişimcilerin mutlaka kullanması gereken dijital pazarlama araçları arasında bulunuyor. Android ve iOS işletim sistemi kullanan cihazlara indirilebilen mobil uygulama; parlak fikirlerin kaydedilmesine ve herhangi bir cihazdan paylaşılmasına olanak tanıyor. Ücretsiz bir uygulama olan Evernote, cihazlar arası senkronizasyon ve yapılacak listesi oluşturma özellikleri sayesinde en iyi not alma uygulamalarının da başında geliyor.

LinkedIn


LinkedIn, çeşitli mobil uygulamaları sayesinde kariyerin veya işin bir üst seviyeye taşınmasına aracılık ediyor. İyi tasarlanmış, hızlı ve kullanımı kolay uygulama sayesinde viral etki yaratmak mümkün oluyor. LinkedIn, doğru bağlantılarla iletişime geçmek için iyi bir araç. Dolayısıyla LinkedIn için mobil dünyasının cevherlerinden biri diyebiliriz.

Dropbox


Dropbox, belgelerin düzenli olarak bulutta saklanmasına ve kolayca paylaşılmasına olanak tanıyor. Uygulama sayesinde belgeler, telefon, bilgisayar ve tablet aracılığıyla sorunsuz görüntülenebiliyor. Bu özellikleriyle Dropbox, girişimcilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Trello


Mobil platformlardaki en başarılı iş yönetim araçları arasında bulunan Trello ile projelerin liste ve kartlar halinde ayırarak düzenli bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlanıyor. Uygulama özellikle farklı lokasyondan çalışan kişilerin de takım çalışması yapabilmesini sağlaması açısından oldukça faydalı.

Buffer


Tüm sosyal medya hesaplarının tek noktadan takip edilebilmesini sağlayan Buffer, güçlü bir sosyal medya uygulaması olarak dijital pazarlama yapan girişimcilerin yardımcısı oluyor.

Skype


Girişimcilerin dijitalde kullanmaları gereken araçlar arasında bulunan Skype; her yerden ücretsiz çağrılar yapabilmeye, çağrıları kaydedebilmeye, toplantılar düzenleyebilmeye ve video oturumları yönetebilmeye olanak tanıyor. Skype hizmeti, dünya çapında bir milyondan fazla ücretli Wi-Fi noktasına da bağlanabiliyor. Uygulama, özellikle sık seyahat eden girişimcilerin tercihi oluyor.

  Sanayiciye yerli makine desteği

RescueTime


Başarıya ulaşmanın en etkili yollarından biri de zamanı etkin şekilde kullanabilmek. RescueTime adlı uygulama, girişimcilerin zamanı en iyi biçimde yönetebilmelerine yardımcı oluyor. Mobil cihazın arka planında çalışan uygulama, hangi uygulamarda ve web sayfalarında zaman harcandığının raporunu tutuyor. Bu sayede dikkat dağıtan şeylerden uzaklaşmak ve zamanı etkili kullanabilmek mümkün oluyor.

Canva


Görsellerin hızlı şekilde düzenlenebildiği, blog ya da sosyal medya kanalların paylaşılabildiği uygulama zamanı kıymetli girişimcilerin yardımına koşan online araçlar arasında bulunuyor. Canva, e-ticaret sitesi olan girişimcilerin en sık kullandıkları araçlardan biri olarak geniş şablon türleri yelpazesine sahip oluşuyla dikkat çekiyor.

 Call Now Button