Putzmeister Sıva Makinesi - Sıva Makinesi / Şap Makinesi

  Sıva Makinesi    /   Kategoriler

 Putzmeister  Sıva Makinesi

Putzmeister Sıva Makinesi

 

Putzmeister 40 yılı aşan geçmişiyle P13 pistonlu pompalar başarısıyla övgüyü haketmiştir.

 
P13 serisinde kullanılan çift pistonlu pompalar her türlü şantiye koşulunda kullanılmak üzere sağlam yapılı, aşınmaya son derece dayanıklı ve yüksek performanslı sıva makineleridir.
 
Sıva makinasi mükemmel bir biçimde çok amaçlı olup, gerek şantiye de gerekse fabrikasyon (hazır) üretim 8mm tane iriliğine kadar tüm harçları sevketmek için kullanılabilir. Yüksek güvenilirliğe sahip bu makineler ağır şartlar altında sürekli çalışarak göstermiş oldukları performansla dünya çapında bir başarıya sahiptir.
 
 
 

Çok Yönlülük

 
P13, geniş bir uygulama sahasına imkan veren pozitif hareketli mikser, pompa kompresörden oluşan komple bir karıştırma ve pompalama ünitesidir. Güçlü kompresör performansıyla (300 lt/dk, 3.5 Bar) piyasadaki püskürtme (shotcrete) sıva makineleri arasında en iyi markadır.
 
Püskürtme öncesi harcı, astar sıva, tekstürlü sıva, tesviye sıvası, mozaik sıva, fabrikasyon kuru ve yaş harçları rahatlıkla püskürtür.
 
Pompalamada ise P13, 40 Bar`lık azami pompa basıncında 10 mm tane iriliğine kadar olan çimento harçlarını pompalayabilir. Betonit, fiber harçlar,sıvı şap vb harçlarında pompalanması P13 ile çok kolaydır.
 
Motor
 
P13 DMR versiyonu olağanüstü bir yapıya sahip 2 silindirli 12,5 kW dizel HATZ motorla çalışmaktadır.
 
Tasarım
 
Herhangi bir iş makinesi'nin en büyük düşmanı şüphesiz toz ve sıçrayan harçlardır. Motor, kompresör ve P13 dişlileri, ses yalıtımı görevinide üstlenen güçlü kaputun altında güvendedir. Şaft ünitesi, mikser kanatları, kavrama kısmı da sıva makinesi çalışırken davlumbaz kapalı tutularak korunur.